Вшанування пам’яті жертв Голодомору

Головна

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Воістину говорять колективний голод, колективний холод, біль і страждання, колективна смерть, вони й понині кровоточать у серцях тих, хто пережив страшні роки, а тепер дістав таку можливість розповідати, свідчити, переконувати. Голодомор забрав мільйони людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.

26 листопада 2017 р. після Божественної Літургії, яку відслужив отець Пантелеймон, ЧСВВ, учасники спільноти «Око Бога» організували захід пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Під час заxоду спільнота нагадала про страшні дні Голодомору. Так жахливо навіть зараз ступати болючими стежками страшної трагедії, яка розігралася на благословенній землі квітучого українського краю. Молодь разом з парафіянами вшанувала світлу пам’ять жертв голодомору в Україні 1932-1933 років хвилиною мовчання. Хай ця  хвилина для громадян нашої незалежної держави, співвітчизників за кордоном, для всіх людей доброї волі й чистої совісті, стане актом поминальним, жестом покаяння і перестороги. Хай у кожному місті й селі, в кожній оселі, в кожній родині старий і малий схилить голову перед пам’яттю невинно убієнних голодом-геноцидом, уклінно припаде до їхніх могил, поставить свічку перед образом Божим. Хай ця хвилина увійде в наші серця тихою молитвою, очистить наші душі від зла. Під час служби горіли свічки, які символізують нашу скорботу і пам’ять про мільйони життів наших співвітчизників. Ці вогники зігріють душі загиблих. Це – знак нашої пам’яті. Це – світло очищення задля нашого майбутнього. І нехай це світло свічки буде нашою даниною тим, хто пішов від нас у 1933 році. Наприкінці заходу отець Пантелеймон з Дмитром Калмацуєм заспівали пісню “Чуєш, брате мій”. Отець Пантелеймон звернувся до парафіян та молоді, cказавши, що нині доля Батьківщини в руках ваших батьків, завтра – у ваших. І щоб ніколи не повторилися трагедії народу, щоб ваші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними. Потрібно знати й усвідомлювати, яким кривавим був шлях до свободи, й дорожити нею.

Підготувала
Лілія Вахула

1

2

3

4

5

6

7

8

You may also like...


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/osbmkyiv/public_html/osbm-kp.com.ua/wp-content/plugins/bmo-expo/classes/theGallery.php on line 136