Хай в день святого Різдва дзвенить усюди коляда

IMG_8062

В колядах Галич і Карпати,
Волинь і браття з-над Дністра,
Вкраїна йде колядувати,
Прийшла Різдвяних свят пора…

Освячені великим дивом — народженням Ісуса Христа — святі дні тривають у храмі Пресвятої Трійці отців Василіян міста Кам’янця-Подільського. Щораз більше нових вражень і позитивних емоцій отримують парафіяни від відвідин нашого храму ченцями, ієромонахами, а також від різноманітних виступів, виконуваних дитячими, музичними та хоровими колективами, що організовуються настоятелем храму і монастиря о. Макарієм Солюком, ЧСВВ.

У понеділок, 16 січня 2017 р., у нашому храмі сталося несподіване свято, яке розпочалось зі Святої Літургії, яку очолив о. Макарій у співслужінні о. Пантелеймона Саламахи, ЧСВВ, о. Віталія Лотоцького, ЧСВВ, о. Йосафата Поповича, ЧСВВ та о. диякона Павла Долішнього, ЧСВВ і яку оспівували брати-семінаристи Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Митрополита Йосифа Велямина Рутського, що у смт. Брюховичі (Львівської області).

Після завершення Служби Божої отець Макарій представив присутнім у храмі приїжджих братів Василіянського монашого камерного хору “DEISIS”, похвалив їх прекрасний ангельський спів, за допомогою якого всім вірянам було надзвичайно легко і приємно сьогодні молитись у церкві, подякував своїм співбратам за участь у спільній молитві, яка безмежно зігрівала і окрилювала наші серця, сприяла просвітленню і очищенню душі, розпалювала невимовну любов до Господа — найсвятішу благодать для усіх, а також розповів про те, що брати дісталися до нас, прямуючи дорогою на Схід.

На даний час диригентом цього співочого хорового колективу є Степан Дольний — студент Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, який досить часто бере участь у літургійних піснеспівах у нашій церкві і за допомогою свого музичного таланту та вишуканого голосу священними словами молитов поширює серед парафіян правдиву віру і наближає їх до Бога. За його керівної участі і сьогодні у нашому храмі відбувалося виконання концертної програми хором “DEISIS”.

З Різдвяних віншувань розпочались заплановані братами Василіянами колядні співи, які супроводжувались гармонійною інструментальною підтримкою. Дивовижна скрипка, чарівний баян, виразний кларнет і ритмічний тамбурин у руках віртуозних виконавців неймовірно посилювали і без того величезну силу різдвяної молитви. Присутні у церкві з пильністю й насолодою слухали милозвучні колядки, душевно підспівували хору і щиро аплодували.

Насамкінець, під враженням від гри надзвичайно артистичного скрипаля і чарівної мелодії скрипки, отець Макарій пригадав слова з пісні Василя Зінкевича “Скрипка грає, серце крає”, зауваживши потужну силу витонченого звучання цього інструменту у радісному оспівуванні і величанні таїнства Божого народження, подякував братам за влаштоване прекрасне різдвяне свято для парафії, побажав їм Божого благословення у досягненні усіх їхніх задумів, щоб вони були найкращими у Його винограднику і щоб надалі своїми неперевершеними голосами, щирими молитвами та співами прославляли Христа, наповнювали людські серця радістю і добротою, тим самим наближаючи їх до Бога.

Настоятель храму запросив присутніх долучитися до подячного слова. Від імені усіх парафіян виступила пані Ольга Рибак. Вона зі сльозами на очах дякувала гостям за душевну радість, яку вони створили у нашому храмі, і побажала доброю різдвяною колядою та щиросердними молитвами поширювати Слово Боже і прославляти радість народження Спасителя у східних областях нашої країни.

Отець Макарій також подякув усім парафіянам за присутність у храмі під час цього святкового дійства-концерту, за приголомшуюче слухання колядок, котре без сумніву було також гарною та сильною молитвою. Також привітав василіянську спільноту отців і братів із Бучацького монастиря, які приїхали спільно розділити різдвяну радість із усіма нами тут присутніми. До привітання отець запросив і брата Гліба Тимківа, ЧСВВ, який із прекрасним настроєм, піджартовуючи, завіншував.

Наприкінці різдвяного вечора усі разом урочисто та піднесено заспівали “Многая літа” і останній куплет колядки “Добрий вечір” — “А на тому слові, бувайте здорові…”.

Віншуємо вас з Різдвом Христовим,
Зичимо вам щастя і многая літ!
І вашій хатині, і вашій родині,
І всім, хто є в хаті, і всій Україні!
ХРИСТОС СЯ РОЖДАЄ!

Прес-служба монастиря

8027

IMG_8019

IMG_8007

IMG_7992

IMG_7963

IMG_8020

IMG_8018

IMG_8002

IMG_8094

IMG_8051

IMG_8042

IMG_8035

IMG_8059

IMG_8072

 

 


 

You may also like...