Преображення Господнє

02

19 серпня свята Церква святкує празник світлого Господнього Переображення. Завданням цього празника є звеличити з життя Ісуса Христа славну подію переображення, що його деякі св. Отці називають другим Богоявленням, визнати і прославити Христове Божество. Святий єв. Матей про чудесну Христову переміну каже: «І переобразився перед ними (апостолами): Обличчя Його засяяло наче сонце і одежа побіліла наче світло».

Маючи перед очима славу Христового Божества св. Церква взиває своїх вірних, щоб духом вийшли на гору Тавор і були свідками Його переміни.

Також цього дня відбувається освячення першоплодів. Оскільки в Україні на Преображення є переважно стиглі яблука, грушки та деякі інші фрукти, тому саме їх несуть до церкви. Цей звичай має старозавітнє походження, коли люди несли у храм першоплоди, аби таким чином подякувати Богові за врожай, який Господь дав їм для споживання.

Подібно й у нашому храмі Пресвятої Тройці після урочистої Святої Літургії, яку відслужив о. Макарій Солюк, ЧСВВ, на церковному подвір’ї відбулось освячення фруктів, овочів та зілля, які парафіяни принесли для благословення й окроплення свяченою водою.

«Величаємо Тебе, життєдавче Христе, і почитаємо пречистого Тіла Твого преславне Переображення»

Прес-служба монастиря

IMG_5542

IMG_5544

IMG_5548

IMG_5552

unnamed

You may also like...