„Великого бажайте…”

IMG_0763

Сьогодні, 10 березня 2017 р., відбулася презентація пересувної банерної виставки до 125-річчя з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого у Старому замку Кам’янця в експозиції Поділля ХХ століття. Рік 2017 Синодом Єпископів УГКЦ проголошений роком пам’яті Патріарха. Відповідну постанову Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2017 році», де йдеться й про відзначення 125-річчя з дня народження Верховного Архиєпископа УГКЦ Йосифа Сліпого, було прийнято 22 грудня 2016 р.

Постать Йосифа Сліпого є визначною в контексті новітньої історії України. Він прийшов у цей світ підданим Австро-Угорської монархії, а залишив його вигнанцем останньої імперії ХХ століття – Радянської. Пережив дві світові війни, поневіряння в радянських таборах, в засланні, нелегкі роки еміграції. Перед ним схиляли голови видатні політичні, громадські і релігійні діячі, до його думки прислухалися Понтифіки, його оплесками вітали на ІІ Ватиканському Соборі. Враховуючи визначний внесок Патріарха Йосифа Сліпого у розвиток національної ідентичності та духовності українського народу, виставка на запрошення Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника прибула до нашого міста з Верховної Ради України, де вона експонувалася наприкінці лютого. Одна із основних функцій музею – це науково-просвітницька діяльність, донесення до широких верств населення інформації про важливі історичні події, про історичні постаті.

Патріарх Йосиф – предстоятель УГКЦ в буремні роки тоталітарних переслідувань, довголітній незламний в’язень радянських таборів, людина великої сили духа і великих бажань, чоловік невтомної праці і глибокої мудрості, християнський подвижник і праведник.

Виставка відбувається за сприяння Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, монастиря Пресвятой Трійці отців-василіян, Українського Католицького Університету та Інституту історії церкви (м. Львів).

З вітальним словом до всіх присутніх на самому початку заходу звернувся настоятель монастиря Пресвятої Трійці отців-василіян отець Макарій Солюк, ЧСВВ. Своєю промовою про роль Патріарха Йосифа Сліпого в становленні Церкви, значення молитви в житті Патріарха і всіх нас, отець Макарій запросив усіх присутніх до спільної молитви “Отче наш”.

Далі до слова було запрошено директора музею-заповідника Олександра Зарембу. Він зазначив, що коли заходи по святкуванню ювілейної дати з дня народження такої особистості як Йосиф Сліпий тільки починаються, виставка, яка відтворює основні етапи життя і діяльності великого Патріарха, вже наразі представлена в експозиції Старого замку.

Заради сьогоднішнього заходу до Кам’янця прибули безпосередні організатори цієї пересувної виставки з Інституту Історії церкви. Науковий співробітник даної установи п. Лідія Губич змістовно і цікаво представила виставку, розповіла найвизначніші моменти з життя Патріарха Йосифа. На завершення, присутніх, а це були як зацікавлені кам’янчани, так і туристи, грою на бандурі і вокалом порадували вихованці дитячої музичної школи та їх викладач п. Віталіна Гриньова. Захід пройшов у затишній, невимушеній атмосфері. Нікого з присутніх він не залишив байдужим. Кожен відкрив для себе Йосифа Сліпого з нового, досі незнаного боку. І хоч небо надвечір заплакало дощем, настрій у присутніх був чудовий! Відкриття виставки підготувала і провела екскурсовод Старого замку Людмила Чайковська. Виставка триватиме до кінця березня, тому запрошуємо всіх до перегляду. Це насправді дуже цікаво!

Підготувала
Mila Rodych

IMG_0760

IMG_0761

IMG_0765

IMG_0767

IMG_0771

IMG_0773

IMG_0780

IMG_0788

IMG_0790

IMG_0792

IMG_0795

IMG_0799

IMG_0801

 

You may also like...