Відновлення монастиря та праця при Храмі

РОЗВИТОК КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОГО МОНАСТИРЯ ПРЕСВЯТОЇ ТРОЙЦІ

У 2010 році ми ченці Василіяни відновили Храм Пресвятої Тройці у Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині. Цей храм було відбудовано з фундаменту, адже у 1935 році «за розпорядженням місцевих властей, у розпалі атеїстичної війни, церкву було знищено» , а на її місці згодом була встановлена сцена, на якій відбувались народні гуляння…

Однак, із здобуттям незалежності у 1991 році, місцева греко-католицька громада – на початках така нечисельна, що її називали «перша десятка», а згодом «перша двадцятка» – почала дбати про відновлення української церкви. Не маючи свого храму, народ Божий молився біля хреста чи у вагончику, які були встановлені на території зруйнованої церкви. Ось як про це згадує жителька Кам’янця-Подільського Наталія Загоруйко: «В Кам’янці-Подільському – моєму рідному місті – було винищено або відібрано усі греко-католицькі церкви. На початку 90-х років громада греко-католиків встановила хрест на місці дощенту зруйнованої церкви Святої трійці, що належала ченцям васильянам, і відправляла там Богослужіння, деякий час там навіть був вагончик. На той хрест, висота якого була приблизно 5 метрів, моя бабуся Магда кілька років на Зелені свята плела вінок із барвінку, довжину точно не пам’ятаю, але того вистарчало, щоб хрест обвити повністю. Я була тоді ще мала, і ця праця бабусі мені видавалась титанічною. Саме біля того хреста я приймала перше Причастя. Роки йшли. І зараз на тому місці стоїть розкішна, відновлена від самого фундаменту церква Святої Тройці. Для мене це велике щастя: побачити на місці зруйнованого храму цю перлину, мати власну церкву з витонченим іконостасом та розписом. Тепер вона стала окрасою нашого старовинного міста».

У 1995 монахи Василіяни, які знову повернулися до цього старовинного міста, розпочали відбудову Божого храму та монастиря, спрямовуючи передусім сили на те, щоб воскресла святиня, названа на честь Самого Триєдиного Бога. Інтенсивний період відбудови припадає на 2005-2010 роки, а вагомий внесок у цій справі належить отцеві Йосифові Будаєві ЧСВВ, який попередньо обіймав посаду протоігумена ченців Василіян в Україні 2000-2004 рр.

10 липня 2010 року Божого храм освятив правлячий єпископ Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк за участі єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії Леона Дубравського (РКЦ) та близько 30 священиків й численних вірних. І зразу ж ченці Василіяни відкрили храм для усіх жителів стародавнього міста Кам’янця-Подільського (третього за кількістю архітектурних пам’яток після Києва та Львова). Варто зауважити, що відбудовуючи храм, отець Йосиф також подбав й про територію церкви, де тепер ростуть прекрасні деревця та квітне пахучий розарій.

3 Троїцька полоща 5.2015

Тодішній міський голова Анатолій Нестерук, який був присутній на урочистостях із нагоди освячення храму, підкреслив: «Церква Пресвятої Тройці стала візитною карткою нашого міста. На будівництво виділялись кошти також і з міського бюджету: на мідь для покрівлі, бруківку, на освітлення храму вночі. Також мер висловив сподівання, що «в історії більше такого не буде, що влада руйнуватиме храми».

Цього року 1 червня наш монастир буде святкувати храмове свято та п’ятирічний ювілей з часу його освячення та відкриття на славу Божу та спасіння людських душ. Зараз при храмі служать три ченці-священики Чину Святого Василія Великого.

У храмі кожного буднього дня ченці відправляють дві Святі Літургії: о 8:00 Літургія за померлих, а о 17:00 Літургія за спасіння та здоров’я живих. Щонеділі Свята Літургія правиться о 9.30 та о 17.00. Також ченці моляться та відправляють інші богослужіння: Утреню та Вечірню, Молебні та Акафісти, молитви за оздоровлення тіла і освячення води.

Найголовніший акцент у парафіяльному житті монастирського храму отців Василіян є на потребі частого Святого Причастя, так як нам радить наш добрий Господь Ісус Христос: «Якщо не споживатимете тіло Чоловічого Сина й не питимете його кров, не матимете життя в собі. Хто тіло моє їсть і кров мою п’є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня» (Йоан 6:53-54). Саме тому монахи-священики підчас проповідей та зустрічей закликають парафіян та прихожан усіх вікових категорій вивчати науку Христа Господа і жити нею, часто сповідаючись та причащаючись. Адже ж добрий Бог хоче, щоб нам усім було добре, тому він навіть гріхи наші прощає, щоб ми не мучилися ними.

Також у храмі ченці організовують різноманітні зустрічі для дітей, молоді й дорослих. Жодне вінчання чи хрестини не відбуваються без відповідної попередньої підготовки: зустрічі-розмови, сповідь та причастя. Також при храмі молиться спільнота «Матері в молитві» та співає чоловічий хор.

2 Троїцький Василіянський хор Коляда 2015

Молодь, яка збирається у храмі, часто проводить культурні та духовні заходи для парафіян та жителів міста, організовуючи вистави та концерти: зокрема з нагоди свята святого Миколая, Різдва, свята Матері тощо. Особливого значення отці надають підготовці дітей до прийняття Таїнства першого причастя. Цікаво зазначити, що монастирський храм стає підтримкою та місцем зустрічі для багатьох студентів, які навчаються у Кам’янці-Подільському й перебувають далеко від рідних домівок. При монастирі вони можуть не тільки помолитися, але й відчути підтримку спільноти. А для школярів отці щороку організовують літній табір “Канікули з Богом”, завдяки чому діти мають гарну можливість відвідати цікаві заняття та долучитись до роботи творчих гуртків.
Нажаль, усі ці зустрічі проводяться виключно у храмі, оскільки не має жодного приміщення на зразок класу чи залу. Стара будівля монастиря потребує капітального ремонту, а самі ченці змушені проживати у гуртожитку.
Минулого року стараннями ігумена монастиря отця Єремії Рибакова ЧСВВ разом із братією та підтримкою отця Протоігумена Пантелеймона Саламахи було укріплено та ізольовано фундамент монастиря-катехитичного центру. Розроблений проект відновлення будівлі максимально пристосований для праці з усіма парафіянами від наймолодших до найповажніших. Ми щиро звертаємося до вас з проханням про молитву за швидке будівництво монастиря та щиро просимо вашої фінансової допомоги.

Завітайте на наш сайт http://osbm-kp.com.ua
На сторінку у фейсбуці (Монастир Пресвятої Тройці ЧСВВ у Кам’янці-Подільському)

 

Пишіть нам на емейл: osbmkamianets@ukr.net
Зателефонуйте нам і ми детальніше розкажемо вам про нашу працю:
Монастирський моб. 098 35 53 194, тел. (038-49) 2 32 42
Відвідайте нас особисто за адресою:
Монастир Пресвятої Тройці оо. Василіян
вул. Зарванська, 10
м. Кам’янець-Подільський
Хмельницька обл.
Україна 32300

Банк: ПАТ “Укрсоцбанк” МФО 300023
ЄДРПОУ №23831554
р/р №26003000253185

Над текстом працювали п. Наталя Загоруйко та ієрм. Миколай Козелківський, ЧСВВ.

[nggallery id=7]

You may also like...


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/osbmkyiv/public_html/osbm-kp.com.ua/wp-content/plugins/bmo-expo/classes/theGallery.php on line 136